Menu Zamknij

Jak stworzyć newsletter w MailerLite | Zakładanie konta w MailerLite

Cześć, z tej strony Małgosia

Masz już newsletter? Jeżeli nie to powinieneś/ powinnaś jak najszybciej zainteresować się tematem newsletterów, jeżeli chcesz budować społeczność, zbierać chętnych na kursy/ produkty online, budować bazę potencjalnych klientów oraz pozostać w kontakcie z obecnymi klientami (również proponować kolejne usługi/ produkty).

Newsletter to nie tylko system mailingowy. To też możliwość tworzenia Landing Pages (stron lądowania), możliwość dostarczania produktów darmowych tzw. Lead Magnetów, niektóre newslettery mają możliwość tworzenia webinarów, newslettery to też zaawansowane statystyki (target), tworzenie tuneli sprzedażowych, …

Dlaczego MailerLite? Ja obecnie korzystam z innego systemu mailingowego natomiast MailerLite cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Moi kursanci poprosili mnie o tutorial z MailerLite. Pomyślałam, że więcej osób może być zainteresowanych tym tematem więc przygotowałam również post na bloga na ten temat. Przewiduję kilka wpisów dotyczących w/w systemu do wysyłania newslettera.

Dzisiaj pierwszy wpis o zakładaniu konta w MailerLite.

Sama rejestracja jest w języku angielskim dlatego chcę przejść przez ten proces z Tobą. Mam też dobrą wiadomość, po założeniu konta możesz ustawić język polski do obsługi panelu administracyjnego MailerLite (EDIT: Niestety MailerLite zrezygnowało z rozwijania polskiej wersji językowej i zniknęła polska wersja językowa, właśnie dowiedziałam się – piszę więcej o tym w drugim poście – zmiana wersji językowej w MailerLite).

Od czego zacząć?

Wejdź na oficjalną stronę MailerLite:

https://www.mailerlite.com/

MailerLite darmowy newsletter

Sprawdź cennik klikając PRICING. Darmowy plan jest do 1000 subskrybentów. Jak widzisz na powyższym zdjęciu na stronie masz suwak, którym możesz sprawdzić cenę dla większej liczby subskrybentów (możesz np. potrzebować tej opcji przy przenoszeniu się z innego systemu).

Darmowy plan daje Tobie też możliwość wysyłania 12 000 emaili miesięcznie.

Plan darmowy nie zawiera np. Live Chat, pomocy technicznej 24/h, …

Zapoznaj się dokładnie ze wszystkimi opcjami. Według mnie opcja darmowa na początek jest wystarczająca.

Jak założyć konto w MailerLite

Przechodząc na plan płatny możesz sprawdzić cenę miesięczną oraz roczną, czyli możesz wybrać sposób w jaki chcesz opłacać newsletter (miesięcznie czy jedna opłata roczna). Wybierając opcję MONTHLY wybierasz opcję płatności miesięcznych. Wybierając opcję ANNUALLY wybierasz jedną opłatę roczną.

Po prawej stronie również możesz zobaczyć ceny planów płatnych. W porównaniu do innych newsletterów jest to bardzo ekonomiczny system.

Kliknij See full pricing, aby zobaczyć specyfikację wszystkich planów.

Dużym PLUSEM w darmowym planie jest opcja Drag&drop editor czyli najłatwiejszy z możliwych edytor – przeciągnij i upuść.

Kolejnym ogromnym PLUSEM jest Email automation czyli automatyzacja. Jest to opcja, która w innych systemach newsletterowych jest płatna a tutaj PLUS dla MailerLite gdyż dają nam automatyzację już w wersji darmowej. Może przydać Ci się ta opcja np. przy wysyłaniu kursów mailingowych czy serii emaili dla osób, które zapisały się na Twój newsletter.

Bardzo fajną sprawą jest możliwość tworzenia Landing pages czyli stron lądowania.

Nie możesz jednak używać własnej domeny w darmowej wersji do Landing Pages tylko te z MailerLite.

MailerLite ma możliwość integracji z innymi systemami/ aplikacjami. Całą listę sprawdź w INTEGRATIONS. Dla mnie szczególnie ważna jest integracja z WordPressem, Facebookiem, WooCommerce czyli wtyczką do tworzenia sklepów online, PayPal, Slack, Dyskiem Google.

Jak założyć darmowe konto w MailerLite?

MailerLite logowanie

Aby założyć darmowe konto w MailerLite kliknij SIGN UP na głównej stronie www MailerLite.

Następnie zostaniesz poproszony/ poproszona o wypełnienie formularza. Tak jak wyżej już wspominałam, rejestracja jest w języku angielskim ale później w panelu administracyjnym możesz ustawić język polski do obsługi panelu administracyjnego.

COMPANY or ORGANIZATION tutaj wpisz nazwę firmy lub organizacji.

UWAGA! Nie musisz mieć firmy lub organizacji. Możesz po prostu wpisać NAZWĘ PROJEKTU.

Email Address tutaj podaj swój adres e-mail, na który też przyjdzie potwierdzenie założenia konta.

PASSWORD tutaj wpisz hasło, które będzie Ci służyło do logowania się do newslettera MailerLite. Nie jest to hasło do Twojego emaila!

HASŁO musi mieć przynajmniej 8 znaków, 1 dużą literę, 1 małą literę, 1 cyfrę.

YOUR PASSWORD IS SECURE – po właściwym ustanowieniu hasła pojawi się właśnie taka informacja.

Tworzenie konta w MailerLite

Po uzupełnieniu w/w danych teraz wystarczy tylko kliknąć CREATE MY ACCOUNT czyli utwórz moje konto.

Drugi etap konfiguracji newslettera w MailerLite

Pierwszy etap teraz jest COMPLETED czyli ukończony. Teraz czas przejść do drugiego etapu czyli musisz uzupełnić Twój profil COMPLETE PROFILE.

FIRST NAME wpisz swoje imię.

LAST NAME wpisz swoje nazwisko.

COMPANY/ORGANIZATION tutaj dane powinny pojawić się automatycznie z pierwszego kroku.

ADDRESS wpisz adres. CITY wpisz miasto. COUNTRY wybierz z listy kraj.

Zakładanie konta w MailerLIte

Wybierz również właściwą strefę czasową (TIME ZONE). Automatycznie ustawiła mi się Canada. Nad strefą czasową jest też pokazany aktualny czas dla danej strefy czasowej. Klikając strzałki możesz rozwinąć listę i wybrać właściwą strefę czasową.

Kiedy wysyłać newsletter

Rozwinięta lista ze strefami czasowymi. Ja wybieram Central European.

Po wybraniu strefy czasowej pod tekstem TIME ZONE ukaże Ci się aktualna godzina dla Twojej strefy czasowej. Sprawdź ją z godziną na zegarze.

Następnie odpowiedz na pytania:

w jakiej dziedzinie działasz, ile lat ma Twoja firma/ organizacja lub projekt, ilu ludzi pracuje z Tobą, ilu subskrybentów już masz (nie musisz mieć ani jednego, to jest pytanie bardziej do osób, które przenoszą się z innego newslettera).

Wybierz czym zajmuje się Twoja firma albo czego dotyczy projekt lub w jakiej dziedzinie działasz.

Masz newsletter

Tutaj pytają się Ciebie czy korzystałeś/ korzystałaś już z innego newslettera. Ja wybrałam MailChimp (gdyż z tego newslettera korzystałam wcześniej).

W drugim pytaniu chodzi o to czy korzystasz z jakiejś platformy e-commerce. Ja mam sklep online zbudowany na WooCommerce więc też taką odpowiedz wybrałam.

Pytają się też jak dowiedziałeś/ dowiedziałaś się o MailerLite. Ja wybrałam od przyjaciela.

MailerLite ustawienia

Następnie musisz przeczytać Politykę antyspamowa i zaznaczyć zgodę.

Również zaznacz, że nie jesteś robotem.

Na końcu kliknij SAVE czyli zapisz.

Trzeci etap konfiguracji newslettera w MailerLite

Prosta konfiguracja newslettera

Jak widzisz mamy już 2 etapy zaliczone. Teraz został trzeci czyli ostatni etap (REQUEST APPROVAL) – jest to ostatni etap czyli prośba o zatwierdzenie Twojego konta.

MailerLite dużo dokładniej weryfikuje konta niż inne newslettery. Chcąc sprawdzić Twój biznes proszą o stronę www (jeżeli nie masz to nic nie szkodzi, możesz wybrać I don’t have). Jeżeli masz to podaj adres strony www.

Jak szybko założyć konto w MailerLite

W związku z tym, że ja podałam adres mojej strony www to poproszono mnie o adres email w mojej domenie. Możesz zmienić domenę klikając CHANGE DOMAIN. Następnie kliknij NEXT.

Tworzenie newslettera w MailerLite

Następnie pojawi Ci się informacja o linku, który przyjdzie na Twoją skrzynkę pocztową. Przejdź zatem do swojej skrzynki mailowej i sprawdź czy masz e-mail od MailerLite.

Tak wygląda ten email. Tytuł: Please Confirm Your Email Address czyli potwierdź swój adres e-mail, Od: MailerLite.

Po otwarciu e-maila, kliknij zielony guzik i potwierdź adres email.

Jak widzisz teraz są wszystkie etapy ukończone.

Możliwe problemy

MailerLite darmowy newsletter

Następnie otrzymasz drugiego maila o zmianie statusu, podziękują Tobie za wybór MailerLite i może zaakceptują Twoje konto od razu ale możesz też mieć informację taką jak ja czyli że nie mogli w pełni zaakceptować Twojej prośby, to może być związane np. z polityką antyspamową. Również podadzą adres e-mail do kontaktu.

Newsletter MailerLite rejestracja

Zalogowałam się do panelu MailerLite i w DASHBOARD też mam informację o niepełnej zgodzie, która oznacza, że mogę tworzyć kampanie ale nie mogę ich wysyłać i odsyłają mnie do uzupełnienia profilu.

Co to jest newsletter

Co zrobić? Możesz przejść do ustawień konta czyli ACCOUNT SETTINGS i sprawdzić czy wszystkie dane są uzupełnione.

Możesz dodać również linki do mediów społecznościowych, czego ja nie zrobiłam.

W ACOUNT SETTINGS przejdź do DEFAULT SETTINGS i uzupełnij jeszcze tekst, który będzie informował subskrybentów dlaczego znaleźli się na Twojej liście, np. Jesteś na mojej liście mailingowej, gdyż ... / Dostajesz tę wiadomość, ponieważ znajdujesz się na liście odbiorców newslettera … (nazwa listy), oraz tekst dla linku umożliwiającego wypisanie się z listy w EMAIL UNSUBSCRIBE LINK TEXT (np.: Anuluj subskrypcję/ Wypisz się, Rezygnacja z otrzymywania wiadomości, Link rezygnacji z otrzymywania wiadomości, …).

Newsletter MailerLite

Następnie przejdź do DASHBOARD, kliknij link aby wysłać jeszcze raz prośbę o akceptację SUBMIT FOR APPROVAL.

Chciałam Ci też powiedzieć, że na stronie, w prawym dolnym rogu masz znak zapytania czyli w każdej chwili możesz skorzystać z podpowiedzi wpisując temat problemu (tam gdzie jest lupka).

Możesz też skontaktować się z MailerLite mailowo.

Po uzupełnieniu w/w danych moje konto zostało zaakceptowane.

Podobał Ci się tekst? Był pomocny? Napisz mi w komentarzu!

Zapraszam również na moje kursy online.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *